טיפול בסרטן הערמונית

פריצת דרך דרמטית בסרטן הערמונית

פריצת דרך דרמטית בסרטן הערמונית: מחקר שנערך במכון הלאומי לסרטן בארצות הברית בהשתתפות כ – 1,000 גברים אמריקאים אשר הראו סימני חשד לסרטן הערמונית בבדיקות קודמות של PSA או בדיקות רקטליות והוגדרו בסיכון גבוה, הוכיח באופן דרמטי כי ביופסיה חכמה המתבצעת בסיוע אם אר אי פיוז'ן (MRI US Fusion) מאפשרת לגלות סרטן בערמונית באופן מדויק יותר משיטת הביופסיה הסטנדרטית המקובלת כיום.

כל המשתתפים עברו את שתי סוגי הביופסיות, ביופסיה סטנדרטית וביופסיה חכמה לערמונית החל משנת 2007 ועד שנת 2014. במהלך שנות הבדיקה התברר באמצעות הביופסיה הסטנדרטית שכ – 460 מהמשתתפים אכן חולים בסרטן הערמונית ואילו באמצעות הביופסיה החכמה התגלה כי בעצם ל – 690 מהם יש סרטן הערמונית. המשמעות היא שהביופסיה החכמה איבחנה 30% יותר ממקרי הסרטן בסיכון גבוה לעומת הביופסיה הסטנדרטית.

על פי המלצות המועצה הלאומית לאונקולוגיה, לגברים מגיל 50, הנמצאים בקבוצת סיכון גבוה (להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה שחלה בסרטן הערמונית לפני גיל 70) מומלצות בדיקות משולבות של Prostate Specific Antigen) PSA – בדיקת דם פשוטה המודדות את רמת חלבון המופרשות בדם מבלוטת הערמונית, רמות גבוהות בדם יכולות להעיד על גידול שפיר או ממאיר בערמונית), בדיקה רקטלית ובדיקת אולטרה סאונד, אחת לשנה. לאוכלוסייה שאינה בסיכון גבוה, אין המלצה לבדיקות סריקה המונית לגילוי מוקדם, אך כל אדם יכול לשקול עם רופאו את היתרונות והחסרונות שבביצוע בדיקות האבחון לסרטן הערמונית.

אם אר אי פיוז'ן (MRI US Fusion)

ביופסיה חכמה המתבצעת בסיוע אם אר אי פיוז'ן (MRI US Fusion) מאפשרת לגלות סרטן בערמונית באופן מדויק יותר משיטת הביופסיה הסטנדרטית המקובלת כיום. חשוב לדעת, אם הסרטן מתגלה בשלב מאוחר בו התפשט מעבר לערמונית לא ניתן לרפא ומכאן החשיבות הגדולה של האבחון המדויק

פריצת דרך דרמטית בסרטן הערמונית

ביופסיה לערמונית מונחית אולטרסאונד (TRUS) הינה ביופסיה המתבצעת בצורה רנדומלית, הביופסיה לערמונית יכולה להתבצע תחת הרדמה מלאה או תחת אלחוש מקומי ומונחית ע"י מכשיר אולטרסאונד.

אבל, ביופסיה רנדומלית כשמה כן היא רנדומלית, בשיטה זו קיים קושי בקביעת מיקום הגידול ובכ- 50% מהמקרים חומרת הסרטן אינה מדוייקת.

בשיטת MRI-US Fusion הביופסיה מתבצעת בשילוב בדיקה מקדימה של MRI לערמונית המוצמדת לבדיקת אולטרסאונד המתבצעת בזמן אמת.

בשיטה זו, ניתן לכוון לאיזור הגידול החשוד הנמצא בבדיקת ה-MRI בצורה מדוייקת יותר ולדגום אותו לקבלת תוצאות מדוייקות יותר במידת חומרת הסרטן.

במהלך השנתיים וחצי האחרונות, ביצענו מעל 1,000 ביופסיות באחוזי הצלחה גבוהים.

זכרו – מעקב וגילוי מוקדם מצילים חיים.

מאמר בנושא – Characterizing the learning curve of MRI-US fusion prostate biopsies

האם גנטיקה משפיעה על הסיכוי להתפתחות של סרטן הערמונית?

מהם החידושים בטיפול בסרטן הערמונית?

להתאמת טיפול, קבלת מידע נוסף ותיאום תורים צרו איתנו קשר

למרפאת אורומדיק-אסותא, רמת החייל התקשרו למספר 073-7594529 | למרכז רפואי רמת אביב, תל אביב התקשרו למספר 073-7586242

Call Now Button